ROZLICZANIE PODATKU DOCHODOWEGO I SKŁADKI ZDROWOTNEJ - ODPOWIEDŹ MRiRW

     Krajowy Związek Rewizyjny Rolniczych Spółdzielni Produkcyjnych przekazuje do wykorzystania stanowisko Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie zasad rozliczania podatku dochodowego i składek zdrowotnych z tytułu prowadzenia działalności rolniczej, przesłane w odpowiedzi na zapytanie Krajowego Związku z dnia 6 grudnia 2021 r.

Odpowiedź Ministerstwa RiRW — pobierz

NADZWYCZAJNY KRAJOWY ZJAZD DELEGATÓW - 25.11.2021 r.

   W dniu 25 listopada 2021 r. miał miejsce Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Delegatów, który dobył się w  gmachu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. Przedmiotem obrad Zjazdu była dyskusja w sprawie zaproponowanych przez Zarząd zmian w statucie Krajowego Związku oraz podjęcie uchwały o zmianie statutu.

Kontynuuj czytanie

ODPOWIEDŹ MINISTERSTWA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI NA PISMO KRAJOWEGO ZWIĄZKU W SPRAWIE SYTUACJI NA RYNKU NAWOZÓW MINERALNYCH

    Krajowy Związek Rewizyjny Rolniczych Spółdzielni Produkcyjnych otrzymał odpowiedź Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, na pismo Prezesa Zarządu Krajowego Związku Pana Łukasza Zbonikowskiego z dnia 14 października 2021 r. Więcej o piśmie wystosowanym m.in. do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi pisaliśmy w artykule zamieszczonym na stronie Krajowego związku z dnia 14 października 2021 r. Poniżej publikujemy odpowiedź Ministerstwa wraz z opcją do pobrania odpowiedzi w pliku PDF. 

Kontynuuj czytanie

ODPOWIEDŹ MINISTERSTWA AKTYWÓW PAŃSTWOWYCH NA PISMO KRAJOWEGO ZWIĄZKU W SPRAWIE SYTUACJI NA RYNKU NAWOZÓW MINERALNYCH

    Krajowy Związek Rewizyjny Rolniczych Spółdzielni Produkcyjnych otrzymał odpowiedź Ministerstwa Aktywów Państwowych, na pismo Prezesa Zarządu Krajowego Związku Pana Łukasza Zbonikowskiego z dnia 14 października 2021 r. Więcej o piśmie wystosowanym m.in. do Ministerstwa Aktywów Państwowych pisaliśmy w artykule zamieszczonym na stronie Krajowego związku z dnia 14 października 2021 r. Poniżej publikujemy odpowiedź Ministerstwa wraz z opcją do pobrania odpowiedzi w pliku PDF. 

Kontynuuj czytanie

KZR RSP SKIEROWAŁ DO RZĄDU PISMO Z WNIOSKIEM O WYJAŚNIENIE W SPRAWIE ROSNĄCYCH CEN NAWOZÓW

   Prezes Zarządu KZR RSP Łukasz Zbonikowski wystąpił do przedstawicieli strony rządowej z wnioskiem o ustosunkowanie się w przedmiocie rosnących cen nawozów oraz związanych z tym ostatnich doniesień medialnych o planowanych działaniach zmierzających do normalizacji sytuacji na rynku nawozów. Wystąpienie Prezesa KZR RSP zostało skierowane do Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego, Wiceprezesa Rady Ministrów Pana Jarosława Kaczyńskiego, Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Aktywów Państwowych Pana Jacka Sasina oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pana Grzegorza Pudy.

Kontynuuj czytanie

KRAJOWY ZWIĄZEK REWIZYJNY RSP PROTESTUJE PRZECIWKO DRASTYCZNYM PODWYŻKOM CEN NAWOZÓW

   Prezes KZR RSP Łukasz Zbonikowski wraz z innymi Związkami Zawodowymi branży rolnej miał w poniedziałek o godzinie 11.00, uczestniczyć w rozmowach z Zarządem ANWIL S.A.  we Włocławku, drugim co do wielkości producentem nawozów azotowych w Polsce, a jednocześnie zakładem zależnym PKN Orlen. Sam Zarząd Anwilu wyznaczył ten termin i miał być przygotowany do odpowiedzi na zadane wcześniej pytania. Chodziło o wyjaśnienie, gdzie jest nawóz? Po ile fabryka sprzedawała nawóz pośrednikom w ostatnich miesiącach? I dlaczego tak drastycznie, praktycznie w ciągu miesiąca podniesiono ceny?

Kontynuuj czytanie

JAN SWADŹBA NOWYM ZASTĘPCĄ PRZEWODNICZĄCEGO RADY KZR RSP

    W związku ze zrzeczeniem się przez Pana Władysława Kołodzieja mandatu członka Rady Krajowego Związki, w której pełnił również funkcję Zastępcy Przewodniczącego Rady, powstała konieczność powołania nowego Zastępcy Przewodniczącego. Uchwałą Rady z dnia 7 października 2021 r. na funkcję Zastępcy Przewodniczącego Rady został powołany Pan Jan Swadźba — Prezes Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej „Przełom” w Mikołowie oraz Prezes Regionalnego Związku Rewizyjnego Spółdzielczości Rolniczej w Katowicach.

Kontynuuj czytanie

WŁADYSŁAW KOŁODZIEJ WYBRANY ZASTĘPCĄ PREZESA ZARZĄDU KZR RSP

    W związku ze śmiercią Prezesa Leska Sułka, Prezesa Zarządu Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej „Przełom” w Linowie, członka Zarządu Naszego Związku, powstała konieczność uzupełnienia składu Zarządu Krajowego Związku. Zgodnie z § 28 ust. 2 statutu Krajowego Związku, Zarządu Krajowego Związku składa się co najmniej z 3 członków, w tym prezesa i jego zastępcy wybranych w głosowaniu tajnym.

Kontynuuj czytanie

PANI BARBARA URBANIAK NOWYM CZŁONKIEM RADY KRAJOWEGO ZWIĄZKU

    W związku z rezygnacją Pana Władysława Kołodzieja z członkostwa w Radzie Krajowego Związku powstała konieczność uzupełnienia składu Rady.  Zgodnie z § 24 ust. 4 statutu w miejsce członka Rady, którego mandat wygasł z przyczyn wymienionych w ust. 3 (§ 24 ust. 3 pkt 1 - pisemnego zrzeczenia się mandatu złożonego Radzie) wchodzi kandydat, który w wyborach do Rady tej kadencji uzyskał największą w kolejności liczbę głosów.

Kontynuuj czytanie

UDANE SZKOLENIE SPÓŁDZIELCÓW NA ZAMKU W GNIEWIE

    W dniach 14 - 15 września 2021 r. Krajowy Związek Rewizyjny Rolniczych Spółdzielni Produkcyjnych w historycznym Gniewie  zorganizował szkolenie, którego przedmiotem były zagadnienia ekonomiczne: zmiany w podatkach i rachunkowości w Rolniczych Spółdzielniach Produkcyjnych, nowe podatki środowiskowe, zmiany w prawie spółdzielczym oraz agrotechniczne: nawożenie dolistne nawozami typu Basfoliar i Adob roślin uprawnych. Zagadnienia ekonomiczne przedstawił lustrator, audytor finansowy — Artur Puławski, zaś agrotechniczne  przedstawiciele firmy PPC ADOB sp. z o.o. sp. jawna - Zbigniew Całus i Błażej Chudziński. W szkoleniu wzięło udział  50 uczestników reprezentujących Rolnicze Spółdzielnie Produkcyjne.

Kontynuuj czytanie

Z ŻALEM INFORMUJEMY O ŚMIERCI PREZESA MARIANA ILNICKIEGO

     Z wielkim smutkiem informujemy o śmierci Prezesa Mariana Ilnickiego, byłego prezesa Spółdzielczej Agrofimy Witkowo, honorowego Prezesa tej Spółdzielni, członka założyciela naszego Związku. W imieniu Krajowego Związku, członków Zarządu, Rady i pracowników naszego biura składamy szczere kondolencje z wyrazami współczucia całej rodzinie, bliskim oraz członkom i pracownikom Spółdzielni w Witkowie.

                                                                                                                                       Prezes Zarządu KZR RSP

                                                                                                                                        - Łukasz Zbonikowski -

Kontynuuj czytanie

TERMIN PRZYJMOWANIA ZGŁOSZEŃ UCZESTNIKÓW NA SZKOLENIE - GNIEW

     Ze względu na konieczność potwierdzenia miejsc w Hotelu uprzejmie informujemy, że zgłoszenia uczestników w szkoleniu będą przyjmowane do dnia 31 sierpnia 2021 r., konieczne jest również dokonanie w tym terminie  przedpłaty w wysokości:

 - 700 zł — od osoby dla spółdzielni zrzeszonych w KZR RSP, które uregulowały na bieżąco składki członkowskie;

 - 800 zł — od osoby dla pozostałych spółdzielni.

Konto do wpłat: PKO BP S.A. nr 85 1020 1156 0000 7802 0062 1128, w tytule proszę wpisać "Szkolenie Gniew "

 

                                                                                                                           


KRAJOWY ZWIĄZEK REWIZYJNY ROLNICZYCH SPÓŁDZIELNI PRODUKCYJNYCH

ul. Krakowskie Przedmieście 6
00-325 Warszawa

Telefon: 797 949 333
(22) 826-26-74
(22) 826-26-75
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.