Polish (PL)
Polish (PL)
English (en-GB)

Szkolenie spółdzielców w Bystrej

W dniach 6-8 grudnia odbyło  się jesienno-zimowe szkolenie dla spółdzielców organizowane przez KZRRSP w miejscowości BYSTRA. Górskie powietrze  oraz bardzo dobre warunki w Hotelu Magnus Resort stworzyły przyjazny klimat do sprawnego i intensywnego szkolenia dla kadry spółdzielczej. 

Bloki szkoleniowe rozpoczął mecenas Michał Radziejewski, który poprowadził pierwszego dnia popołudniowe zajęcia i wprowadził szkolących w skomplikowaną problematykę odzyskiwania wierzytelności. Następny dzień  rozpoczął wykład Józefa Adama Kowalczyka z Fundacji Euro – Most dotyczący możliwości  pozyskiwania dofinansowania w ramach KPO do inwestycji realizowanych lub już zrealizowanych w sektorze rolno-spożywczym. Spotkało się to z dużym zainteresowaniem osób, które podjęły lub pragną podjąć takie projekty. Kolejni prelegenci z firmy BIOPOLINEX przedstawiali bardzo aktualną związaną z sytuacją energetyczną naszego kraju tematykę budowy i eksploatacji biogazowni. Również interesujące było następne spotkanie z przedstawicielami firmy SWIMMER prezentującymi nowoczesne systemy przechowywania w zbiornikach paliw i nawozów płynnych oraz prezentacja Pana Mariusza Prusaka z firmy TIMAC AGRO o właściwym wykorzystaniu odzywek i nawozów w rolnictwie. Popołudniową sesję szkoleniową poprowadził Pan Przemysław Szot z firmy Tax Legal Partner zajmujący się tematyką podatkową i przedstawił aktualny stan prawny dotyczący zmian podatkowych w nowym roku oraz przypomniał jak rozliczać składkę zdrowotną w RSP ( można powiedzieć „ulubieniec” pań księgowych).

Jak zwykle koleżeński, miły i pełny wzajemnej życzliwości klimat  towarzyszył wszystkim spotkaniom koleżanek i kolegów spółdzielców a dodatkowo świetna muzyka wykonywana przez Pana Andrzeja  zapewniała, że spotkania trwały do późnych godzin nocnych.

Niezapomniane  wrażenia zostały również po zwiedzaniu „Muzeum Browaru w Żywcu” i można śmiało rekomendować to miejsce do zwiedzenia. Oczywiście piwo 0,00% 😊.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, zaangażowanie i stworzenie przyjaznej spółdzielczej atmosfery.

Do zobaczenia na następnym szkoleniu.