Polish (PL)
Polish (PL)
English (en-GB)

Posiedzenie Zgromadzenia Ogólnego Krajowej Rady Spółdzielczej – 14 października 2025 r.

W dniu 14 października 2025 roku odbyło się posiedzenie Zgromadzenia Ogólnego Krajowej Rady Spółdzielczej. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Krajowego Związku Rewizyjnego Rolniczych Spółdzielni Produkcyjnych: Przewodniczący Rady KZR RSP Andrzej Przebierowski a jednocześnie Wiceprzewodniczący Zgromadzenia Ogólnego Krajowej Rady Spółdzielczej,  Władysław Kołodziej – Zastępca Prezesa Zarządu KZRRSP, pełniący funkcję Przewodniczącego Komisji Spółdzielczości Rolniczej w Krajowej Radzie Spółdzielczej, Prezes KZR RSP Łukasz Zbonikowski oraz członkowie Rady KZR RSP: Józef Łopuch, Rafał Kowalik, Marian Matejczuk i Marek Mielcarek.


Spotkanie przebiegło w dobrej atmosferze i było okazją do konstruktywnej wymiany poglądów na temat aktualnych wyzwań i kierunków rozwoju polskiej spółdzielczości. W trakcie obrad poruszono szereg istotnych tematów związanych z funkcjonowaniem różnych sektorów spółdzielczych, w tym spółdzielczości rolniczej.


Uczestnicy zgodnie podkreślali znaczenie współpracy pomiędzy organizacjami spółdzielczymi a instytucjami publicznymi oraz konieczność dalszego wzmacniania roli spółdzielni w gospodarce narodowej.


Porządek obrad Zgromadzenia Ogólnego KRS:

  1. Otwarcie obrad.
  2. Przyjęcie porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołu z obrad Zgromadzenia Ogólnego KRS z dnia 26 czerwca 2025 r.
  4. Przedstawienie i przyjęcie sprawozdania z realizacji przychodów i kosztów KRS za okres od 01.01.2025 r. do 30.06.2025 r. oraz informacji o realizacji planu po miesiącu wrześniu 2025 r.
  5. Informacja Zarządu o stanie realizacji uchwał i decyzji Zgromadzenia Ogólnego KRS.
  6. Informacja o pracach prezydium Zgromadzenia Ogólnego.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie wynagrodzeń związanych z udziałem w pracach organów Krajowej Rady Spółdzielczej oraz komisji problemowych i prezydium Zgromadzenia Ogólnego Krajowej Rady Spółdzielczej.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie zasad postępowania wobec lustratorów, którzy nie poddają się obowiązkowym szkoleniom uzupełniającym, oraz zasad postępowania w przypadku, gdy związek rewizyjny zleci lustrację lustratorowi, który nie odbył wymaganych szkoleń uzupełniających.
  9. Podjęcie uchwały ww przedmiocie wystąpienia do sądu z wnioskiem o postawienie w stan likwidacji Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielczości we Wrocławiu.
  10. Podjęcie uchwały w sprawie projektu Strategii Rozwoju Polski do 2035 r.
  11. Wybory członka Komisji Rewizyjnej KRS:
    • Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Komisji Wyborczej.
    • Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Komisji Skrutacyjnej.
    • Podjęcie uchwały w sprawie wyboru członka Komisji Rewizyjnej KRS.
  12. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru członka Komisji Zgromadzenia Ogólnego i zmiany składu osobowego Komisji Zgromadzenia Ogólnego (zmiany załączników nr 4, 6 i 8 do uchwały ZO KRS nr 19/2024 z dnia 26 marca 2024 r. w sprawie wyboru członków Komisji ZO).
  13. Podjęcie uchwały w sprawie projektu rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego sposobu prowadzenia rejestrów wchodzących w skład Krajowego Rejestru Sądowego oraz szczegółowej treści wpisów w tych rejestrach.
  14. Podjęcie uchwały w sprawie nadania odznaki "Za Zasługi dla Spółdzielczości"  oraz informacja o przyznaniu odznaki pomiędzy posiedzeniami Zgromadzenia Ogólnego KRS.
  15. Sprawy różne i wolne wnioski.
  16. Zakończenie obrad.