APEL O POMOC UKRAINIE

  Mając na uwadze bezprecedensowy atak Federacji Rosyjskiej na suwerenność Ukrainy, Krajowy Związek Rewizyjny Rolniczych Spółdzielni Produkcyjnych apeluje do wszystkich Spółdzielni o pomoc dla Ukrainy. Poniżej przedstawiamy informację zbiórkach finansowych jak i innych formach pomocy.

   Kancelaria Prezesa Rady Ministrów uruchomiła specjalną stronę, gdzie można znaleźć informację o prowadzonych zbiórkach finansowych, pomocy humanitarnej oraz innych formach pomocy - "pomagamy Ukrainie". W ramach zbiórek pieniężnych Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zachęca do dokonywania wpłat na konto Polskiej Akcji Humanitarnej, UNICEF - u, Polskiego Czerwonego Krzyża, Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce czy Caritasu. 

   Ponadto zwracamy uwagę na następujące zbiórki:

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej — środki są zbierane na pomoc humanitarną, ewakuację ludności i pomoc psychologiczną dla dzieci. 

Fundacja PKO Banku Polskiego — Bank uruchomił specjalne konto dla dokonywania wpłat na rzecz pomocy Ukrainie.

Narodowy Bank Ukrainy — Bank uruchomił specjalne konto, środki będą przeznaczone na sprzęt dla Ukraińskiej Armii. Konto jest przystosowane do przyjmowania przelewów od międzynarodowych partnerów i darczyńców zarówno w walucie obcej (dolary amerykańskie, euro, funty brytyjskie) jak i hrywnach, póki co nie ma możliwości wpłaty kwot w złotówkach. 

   Mając na uwadze ilość organizowanych zbiórek, chcąc zachować ostrożność, przekazujemy powyżej wyłącznie informacje o zbiórkach zweryfikowanych, o których mamy pewność, że pieniądze na nie przekazane zostaną wykorzystane zgodnie z ich przeznaczeniem. 

   Z góry chcemy podziękować wszystkim, którzy nawet niewielką kwotą pomogą obywatelom Ukrainy zarówno tym, którzy nie swojego wyboru stali się z dnia na dzień uchodźcami jak i tym, którzy pozostają na terenie Ukrainy. Pokażmy, że Spółdzielczość a w szczególności Nasza Spółdzielczość Rolnicza nie pozostaje głucha na tragedię innych ludzi i zawsze jest gotowa, aby wyciągnąć pomocną dłoń do tych, którzy tego potrzebują. 

 Non nobis solum nati sumus — Nie tylko dla siebie urodziliśmy się

 Marcus Tullius Cicero (De officiis I.22)

                                                                                                                                              Łukasz Zbonikowski

                                                                                                                                          Prezes Zarządu KZR RSP

                                                                                                                                        


KRAJOWY ZWIĄZEK REWIZYJNY ROLNICZYCH SPÓŁDZIELNI PRODUKCYJNYCH

ul. Krakowskie Przedmieście 6
00-325 Warszawa

Telefon: 797 949 333
(22) 826-26-74
(22) 826-26-75
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.