IX KONGRES EKSPORTERÓW PRZEMYSŁU ROLNO - SPOŻYWCZEGO

    IX Kongres Eksporterów Przemysłu Rolno-Spożywczego odbył się w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w dniu 22 września br. pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marszałków Województw

    Tematem przewodnim Kongresu była strategia eksportu polskiej żywności w okresie i po pandemii koronawirusa.  Dokonano obiektywnej oceny działania na rzecz eksportu polskiej żywności, która obejmowała:

  • wykorzystanie możliwości potencjału eksportowego sektora rolno-spożywczego,
  • koncentrację sił i środków promocyjnych na rzecz rozwoju eksportu rolno-spożywczego,
  • umacnianie integracji i pogłębianie więzi eksporterów sektora rolno-spożywczego.

Krajowy Związek Rewizyjny Rolniczych Spółdzielni Produkcyjnych reprezentował  Prezes Zarządu Łukasz Zbonikowski.

    Organizatorem kongresu było Stowarzyszenie Eksporterów Polskich. Stowarzyszenie uważa, że istotną rolę w zakresie rolnictwa i polskiej żywności poprzez stosowanie nowoczesnych rozwiązań systemowych przyjaznych dla rolników i środowiska wiejskiego, winny odegrać Porozumienia Rolnicze oraz Kodeks Etyki Żywnościowej.

    Kongres wypracował stanowisko w sprawie strategii na rzecz eksportu polskiej żywności w okresie i po pandemii koronawirusa, które przedstawiamy w załączeniu.

Stanowisko IX Kongresu — pobierz

 

 


KRAJOWY ZWIĄZEK REWIZYJNY ROLNICZYCH SPÓŁDZIELNI PRODUKCYJNYCH

ul. Krakowskie Przedmieście 6
00-325 Warszawa

Telefon: 797 949 333
(22) 826-26-74
(22) 826-26-75
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.