LIST PREZESA KZR RSP DO CZŁONKÓW RSP

Szacowne koleżanki i koledzy spółdzielcy!

   Rolnicy, członkowie Rolniczych Spółdzielni Produkcyjnych, kieruje do Was te pierwsze słowa zaledwie kilka dni od powołania na zaszczytną funkcję Prezesa Krajowego Związku Rewizyjnego RSP.

   Chcę wyrazić swój szacunek,  podziw oraz wdzięczność za wasz trud i pracę na polskiej ziemi zapewniając rodakom wysokiej jakości żywność, a jednocześnie za budowanie gospodarki opartej o spółdzielczość.

   Spółdzielczość, która od wielu lat jest niesprawiedliwie i stereotypowo postrzegana w naszym kraju, mimo iż w krajach tzw. zachodu ta forma jest bardzo popularna a często wręcz dominująca.

   Nasz Krajowy Związek pod moim kierownictwem ma ambicje znacząco zmienić to postrzeganie w naszej Ojczyźnie. Chcemy walczyć z dyskryminującymi naszą spółdzielczość prawami, a jednocześnie proponować takie zapisy, które pozwolą się znacząco rozwijać polskiej spółdzielczości rolnej. Szczególnie w przededniu 30. rocznicy powstania naszego związku warto przypomnieć korzyści, jakie niesie ze sobą spółdzielczość.  

   To bardzo dobra formuła gospodarowania i sprawdzona przez lata w wielu rozwiniętych krajach świata. Dbajmy o nią i promujmy.

   W dzisiejszym świecie w tzw. „pojedynkę” niczego się nie osiągnie, dlatego tak ważne jest zrzeszanie się i wspólne, siłą całego swego potencjału, oddziaływanie na rzeczywistość i na władzę. Dlatego dziękuję tym Spółdzielniom, które tworzą Nasz Związek oraz apeluję i proszę o przyłączenie się pozostałych niezrzeszonych RSP do naszego Związku ! Zdecydowanie poprawiłoby  to naszą  pozycję i znacząco zwiększyłoby to naszą spółdzielczą siłę oddziaływania. Razem możemy więcej!

   Po bardzo trudnym czasie, mocno ograniczającej działalność, pandemii oraz tragedii przedwczesnej śmierci naszego poprzedniego prezesa pana Jacka Staciwy i odejściu na emeryturę równie zasłużonego prezesa Krzysztofa Kokoszkiewicza, chcemy wrócić na szybkie tory działalności. W najbliższych tygodniach i miesiącach przywrócimy wszystkie sprawdzone i oczekiwane formy dzielności jak Biuletyn Informacyjny, szkolenia, a także będziemy poszukiwać nowych atrakcyjnych form.

   Pragnę być z Państwem w stałym kontakcie. Proszę o telefony, maile i wszelkie uwagi, którymi powinniśmy się zając, wyjaśnić, rozwiązać lub podzielić się z innymi spółdzielniami. Nie do przecenienia jest również nasza funkcja informacyjna, integracyjna  dlatego powinniśmy być główną platformą wymiany doświadczeń pomiędzy naszymi spółdzielniami. Jestem pewien, że będzie to z pożytkiem dla Nas wszystkich!  Ze swej strony oferuję pełne zaangażowanie i wszelką pomoc.

Życzę powodzenia, sukcesów i obfitych plonów!

Ze spółdzielczym pozdrowieniem,

  Łukasz Zbonikowski

Prezes Zarządu KZR RSP

 


KRAJOWY ZWIĄZEK REWIZYJNY ROLNICZYCH SPÓŁDZIELNI PRODUKCYJNYCH

ul. Krakowskie Przedmieście 6
00-325 Warszawa

Telefon: 797 949 333
(22) 826-26-74
(22) 826-26-75
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.